کنترل کردن طراحی سرگرمی زیباترین اینستاگرام

کنترل کردن: طراحی سرگرمی زیباترین اینستاگرام عروس اینستاگرام سرگرمی چه خبر از کجا ؟ باور میکنی یا نه ؟

گت بلاگز اخبار اجتماعی پرادوها سریع چپ می‌کرد، پورشه خریدم/ آنها که اتهام‌ می‌زنند، خودشان از همه ریاکارتر هستند ، وزیر بهداشت

به گزارش عصرایران، مشروح گفت وگوی «شرق» با سیدحسن قاضی زاده هاشمی را در ادامه می خوانید:

پرادوها سریع چپ می‌کرد، پورشه خریدم/ آنها که اتهام‌ می‌زنند، خودشان از همه ریاکارتر هستند ، وزیر بهداشت

وزیر بهداشت: پرادوها سریع چپ می کرد، پورشه خریدم/ آنها که اتهام می زنند، خودشان از همه ریاکارتر هستند

عبارات مهم : آموزش

وزیر بهداشت گفت: آنها که اتهام می زنند، خودشان از همه ریاکارتر هستند.

به گزارش عصرایران، مشروح گفت وگوی «شرق» با سیدحسن قاضی زاده هاشمی را در ادامه می خوانید:

پرادوها سریع چپ می‌کرد، پورشه خریدم/ آنها که اتهام‌ می‌زنند، خودشان از همه ریاکارتر هستند ، وزیر بهداشت

در مدت اخیر به یک باره حجم حملات رسانه ای به شما زیاد شد. اوایل دولت این طور نبود. تحلیل خودتان از این حجم تخریب های هم بادلیل و هم بی علت چیست؟ اینکه رسانه های یک جریان خاص سیاسی، شما را زیر ضرب گذاشته و به شدت حمله می کنند. دلیلش به نظر خودتان چیست؟

حقیقتش اگر بخواهم بگویم، خودم هم نمی دانم، چون با عقل و منطق جور درنمی آید که کسی علاقه مند به کشورش و به انقلاب باشد، وفادار به امام و رهبری و پاسدار خون شهدا باشد و بعد چنین رفتارهایی را با او و کسانی که به میدان آمدند و در کارزار سخت باید حمایت شوند، بکنند. حملاتشان هم اصلا منحصر به فرد نیست، به کلیت دولت هست. هنگامی که با مدیر جمهور که هم قانونا و هم شرعا و منطقا، نفر دوم کشور هست، رفتارهای سخیفی را می بینیم، جهت بقیه اعضای کابینه و مدیران ارشد دولت در سراسر کشور، دیگر چه انتظاری هست. من واقعا خودم پاسخی جهت سؤال شما ندارم.

خب آنها می توانند بگویند درست است که دولت رأی مردم را دارد و مدیر جمهور نفر دوم کشور هست، ولی آیا ما نمی توانیم انتقاد کنیم؟

به گزارش عصرایران، مشروح گفت وگوی «شرق» با سیدحسن قاضی زاده هاشمی را در ادامه می خوانید:

مردم باهوش هستند و می فهمند که این خلاف واقع هست. آنها که انتقاد نمی کنند، بی رحمانه تخریب می کنند. کاری که بعضی از رسانه های بیگانه هم با ما دولتی ها نکردند، آنها انجام می دهند و به نظر من اگر غیر از این بود، مردم آنها را در انتخابات باور می کردند. این هم بهانه ای شده است جهت بعضی از افراد یا جریان های افراطی که هر نوع تخریب را به حساب پرسش و نقد می گذارند. ممکن است خودشان متوجه نباشند که خلاف می گویند، ولی من اعتقاد هستم مردم می دانند که اینها راست نمی گویند و اگر غیر از این بود، تصمیم مردم در اتفاقاتی که در سه، چهار سال گذشته افتاد و جهت کشور آینده ساز بود، چیز دیگری می شد.

در انتخابات ها مثلا؟

بله حتما. بالاخره ما در جاهایی که بیشترین تخریب را از بعضی از این رسانه ها شاهد بودیم، کمترین اقبال مردم را هم نسبت به آنها شاهد بودیم. من اعتقاد هستم این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد و متأسفم از اینکه ما بعضی از سرمایه های مهم انقلاب را در همین مسیر از دست می دهیم. چون بی اعتمادی به اینها، بی اعتمادی به نهادهایی است که اینها، آن نهادها را نمایندگی می کنند. واقعا جهت کشور، بالاترین خسارت است و در حق ملت، بااهمیت ترین خیانت محسوب می شود.

اینکه گفتید یک سری سرمایه ها را از دست می دهیم یا دادیم، می توانید مشخصا اشاره کنید سرمایه های فردی است یا یک نهاد منظور شماست؟

پرادوها سریع چپ می‌کرد، پورشه خریدم/ آنها که اتهام‌ می‌زنند، خودشان از همه ریاکارتر هستند ، وزیر بهداشت

نه، منظور من نهاد هست. منظورم استوانه های انقلاب هست. اصلا معطوف به شخص هم نیست. جهت ما خیلی خیلی مهم است که نگاه مردم نسبت به سپاه و نسبت به بسیج که باید بالاترین اعتبار مردمی را داشته باشد، چه باشد. خیلی جهت این کشور مهم هست. ما جانمان را دادیم جهت اینکه این اعتماد شکل بگیرد و عده ای به آسانی این را به تاراج گذاشتند. از این بابت جای تأسف عمیق است.

شما اعتقاد هستید به عنوان نمونه فلان رسانه وابسته به سپاه با این کارها باعث می شود به کلیت ساختار سپاه آسیب وارد شود؟

حتما همین طور هست. آنچه انتظار هست، حمایت از کلیت نظام و انقلاب هست. بعضی وقت ها ممکن است حتی مطلبی واقعیت هم داشته باشد، ولی واکنش‌ها ما باید مشابه همان دو مادری باشد که یک طفل را خدمت مولا علی (ع) بردند و مادر واقعی صرف نظر کرد از اینکه بگوید این فرزند من هست، به خاطر اینکه حیات طفل در معرض ترساندن قرار گرفته بود. وضع انقلاب هم این طور هست. خیلی از موارد و مقاطع است که آنهایی که واقعا ریشه دارتر هستند باید خون دل بخورند، ولی زبان در کام ببندند. ولی متأسفانه الان اوضاع عوض شده است هست. ما احساس می کنیم هدف، وسیله را توجیه می کند. این منطق اسلامی و منطق افراد منصف نیست و مسیر باطلی است.

به گزارش عصرایران، مشروح گفت وگوی «شرق» با سیدحسن قاضی زاده هاشمی را در ادامه می خوانید:

شما چندروز پیش در جایی گفتید که نمی شود هم کار کرد و هم کتک خورد، آیا خسته شده است اید از این وضعیت؟

بله، از این اوضاع خیلی سال است که خسته شدیم. اگر سال ٩٢ هم وارد کابینه آقای دکتر روحانی شدیم، با این آینده نگری بود که بعد از دولت آقای دکتر احمدی نژاد، احتمالا همه عقلا و بزرگان به این نتیجه رسیده اند که دعوا کافی هست. باید جهت مردم کار کرد. باید شعارهای انقلاب را به نتیجه رساند. کشور درگیر پرسشها بسیار زیادی هست. منطقه کاملا ملتهب است و ضرورت دارد همه با هم باشیم جهت اینکه بتوانیم بر پرسشها فائق آییم. آنچه ما را خسته کرده، حاشیه هاست، دعواهاست که از نظر من تماما ناشی از خودشیفتگی و خودمحوری و خودبینی یا خودبزرگ بینی یا قدرت طلبی هست. این را مردم می فهمند و به نظر من مردم هم خسته می شوند.

پرادوها سریع چپ می‌کرد، پورشه خریدم/ آنها که اتهام‌ می‌زنند، خودشان از همه ریاکارتر هستند ، وزیر بهداشت

آنها می توانند بگویند ما با این انتقادات، پرسشها مردم را بازنمایی می کنیم.

بله درست هست. جناح مقابلشان هم در مقاطعی همین را می گفت. خطاب من به یک مجموعه نیست. خطابم به همه کسانی است که مدعی ساختن یک کشور عزیزمان ایران آزاد و آباد و مردمی هستند. بله، ممکن است گروه مقابلشان هم همین را بگویند، ولی این بشر دوپا، تنها جنبده ای است که جهت هر فعل و عملی که انجام می دهد، بیشترین توجیه را دارد.

فرض کنید الان به سال ٩٢ برگردیم. دولت روحانی تازه گزینش شده است و جهت کابینه با شما صحبت می شود. با وضعیتی که در این چهارسال تجربه شد، آیا دوباره وزارت را قبول می کنید؟

پاسخش خیلی سخت است.

به خاطر همین حملات می گویید؟

اگر بخواهم به خودم و خانواده ام و منافع شخصی فکر نکنم، بله حتما جواب مثبت خواهم داد. به خاطر اینکه خدمات بسیار ارزنده ای در این دولت در حوزه سلامت اتفاق افتاد و البته در بقیه حوزه ها هم کارهای خیلی خوبی شد که مردم، قدردان آن هستند.

یعنی اگر منافع خودتان و خانواده را در نظر بگیرید پاسختان منفی است؟

اگر بگیریم و درعین حال به عقل مان اعتماد کنیم که طبیعی است ورود به این عرصه ها به صلاح نیست. به خصوص با رفتارهایی که شاهد بودیم. مطمئنا افرادی که توانمند باشند و در این اوضاع آبروی خودشان که هیچ، آبروی بستگان ارزش را مدنظر داشته باشند، از قبول مسئولیت سرباز می زنند.

کدام یک از حملات و نقدها زیاد از همه عصبانی یا ناراحتتان کرد؟

من اصلا جهت حملات شخصی اهمیتی قائل نیستم. ولی آن چیزی که سخت هست، کلیت حملات به دولت است و بدترینش به نظر من این است که می خواهند بگویند اینها اهل مسامحه هستند. اینها بزرگراه صاف کن سکولاریسم هستند. چه کسانی؟ کسانی که همه وجودشان را جهت اسلام و انقلاب گذاشتند و در خانواده هر کدام ارزش یکی دو شهید هست. به اعضای کابینه نگاه کنید که چه سوابقی داشتند، ولی دائم این دروغ را تبلیغ می کنند

درعین حال، بخشی از آن هم، بحث اشرافی گری است که البته به نظر من از سلاح های نخ نماشده است که در این ٣٧، ٣٨ سال علیه خیلی ها استفاده شد و مردم این را فهمیده اند؛ یعنی یکی اینکه بخواهند بگویند اینها بزرگراه صاف کن غرب هستند و در همین مسیر سکولار، دنبال دین زدایی هستند. این خیلی دردناک است واقعا و بعد هم بخواهند بگویند که خودشان انقلابی هستند و ماها خیر. باید ببینیم ریشه این افراد چیست و ریشه آنهایی که الان ایستاده اند و جهت کشورشان از آبرو و حیثیت خود که بااهمیت ترین داشته آنهاست مایه می گذارند، کجاست، سوابق هر کدام را بررسی کنند. بعد هم می خواهند بگویند اینها به فکر محرومان نیستند، ما به فکر محرومان هستیم؛ آن هم با آن کارنامه ای که واقعا روزبه روز کشور را به سمت پرتگاه و مردم را به سمت فقر و تهیدستی زیاد رهنمون کرد.

در صحبتتان گفتید که شما را یعنی دولت را متهم می کنند به سکولاریسم و غرب گرایی و اشرافی گری. منتقدان می گویند که دکتر هاشمی خیلی پول دار هست، شما پول دار هستید؟

من از روز اول، تأیید کردم که پولدار هستم. نگفتم که ندارم. الان هم نفی نمی کنم. اعتقاد هستم که اگر کسی سرمایه دار هست، اصل باید بر این باشد که از کجا و از چه مسیری آورده. خیلی از کسانی که دیگران را متهم می کنند، این رفتارشان ناشی از تفکراتی است که اسلامی نیست و ما سابقه آن را در بحبوحه انقلاب، به خوبی می شناسیم و می دانیم و دیدیم. خودشان نگاه کنند به زندگی شخصی ارزش یا زندگی کسانی که معلم ارزش هستند. ببینند چه بخشی را از مسیرهای نامشروع کسب کردند که البته خودشان فکر می کنند مشروع هست. آنچه در زندگی ما هست، سر سوزنی از مسیر قانونی و شرعی به دست نیامده. جهت آن زحمت کشیدیم. درعین حال هم ارزشی جهت آن قائل نیستیم. مهم سبک زندگی است که سبک زندگی ماها، تربیت فرزند هامان و حیطه فعالیت ما، کاملا مشخص است.

همه پول و سرمایه تان را از راه پزشکی به دست آوردید؟

بله. این هم سؤال خیلی خوبی هست. من هیچ کار غیر پزشکی نکردم؛ یعنی اگر درآمدی داشتم، پول رفته در بانک و منطق من این بوده که …

یعنی کارهای جانبی به عنوان نمونه ساخت وساز و خریدوفروش و … نداشتید؟

نه هیچ چیز. همه همکاران و جامعه پزشکی می دانند. منطق من هم این بود که ما یک فرزند شهرستانی بودیم و خدا لطف کرده در این لباس آمدیم. این کشور جهت ما هزینه کرده و یک دقیقه آن هم مهم هست. نباید وقت مان را به جز کار طبابت و پزشکی و آموزش دیدن و آموزش دادن، صرف چیز دیگر کنیم.

درباره شما می گویند وزیر پورشه سوار، آیا شما پورشه دارید؟

این هم سؤال خیلی خوبی هست. من فکر کنم ٨، ٩ سال پیش، نمی دانستم که وزیر می شوم. آن موقع دنبال ماشین می گشتم. ماشین پرادو داشتم، ولی پرادوها سریع چپ می کرد. دنبال همین ماشین های شاسی بلند بودم که گفتند این عالی ترین ماشین است (پورشه) که من هم خریدم؛ آن موقع حدود ٢٠٠ میلیون تومان.

هنوز آن اتفاقات وقت آقای احمدی نژاد نیفتاده بود که قیمتش میلیاردی شود.

نه، قبل از آن تبدیل قیمت ارز بود.

چه مدلی بود همین شاسی بلند؟

کاین است.

تا چه زمانی داشتید؟

هنور هم دارم. داشتنش هم حکایتی جالب هست. من از روزی که وزیر شدم تا الان، یک ثانیه هم پشت آن ماشین ننشسته ام. اعتقاد دارم که مسئولیت، بالاخره ضرورت هایی را ایجاب می کند و یک مسئول نمی تواند آن طوری واکنش‌ها کند که قبل از دوران مسئولیتش هست. و از آن طرف باوجود فشاری که همسرم داشت، جهت اینکه آن را بفروشم؛ از ابتدا هم راضی نبود و می گفت همین ماشینی که است خوب هست. من می گفتم ما به بزرگراه می رویم و بالاخره باید ماشین امن باشد. من که پول دارم، دلم هم که می خواهد. هنگامی که نخرم یعنی نفاق دارم، آن هم به خاطر حرف دیگران. این چیزی که متأسفانه در کشور مرسوم هست. به هرحال باوجود اینکه ایشان اصرار می کرد، من تا امروز آن را نفروختم، نمی فروشم هم. دلیلش هم یکی، همسایه هاست. اگر من در ابتدای مسئولیتم آن را می فروختم. فکر می کردند من وزیر شدم و حالا می خواهم ریا کنم. یکی از دلایل هم پسرم است.

نمی خواستم قضاوتش راجع به پدرش این باشد یا به نحوی آموزش ببیند که باید ریاکاری کند. بالاترین آسیبی که به کسی ممکن است وارد شود، دچار نفاق شدن و ریاکاری هست. خیلی گفتند و نوشتند و شاید راه راحت ترش هم این بود که من الان پاسخ شما را می دادم که نه، ندارم. شاید خیلی از خوانندگان شما هم قانع می شدند، البته من می فهمم که گفتن این هزینه دارد ولی این هزینه در برابر آن نفاق ارزشش خیلی زیاد هست. آنها که همین اتهام ها را می زنند. آنها خودشان از همه ریاکارتر هستند. بنابراین باید جامعه را عادت داد و افراد را و به خصوص مسئولان را، که آن چیزی که هستند بنمایانند. نه آنی که مردم دوست دارند. اگر خودشان را به آن شکل درآوردند، معنی اش این است که نفاق دارند و این در بزنگاه های مختلف، هزینه های سنگینی را جهت دین و جهت کشور ایجاد می کند.

چند فرزند دارید و به چه کاری مشغول هستند؟ تحصیلات آنها چیست؟

سه فرزند دارم، دو دختر و یک پسر، فرزند اول من- دختر – الان متخصص روان پزشکی است و در حاشیه کرج مشغول طبابت و کار است و همسرش هم جراح مغز هست. فرزند دوم هم دختر است که او هم پزشکی را تمام کرده و سال آخر تخصص روان پزشکی می خواند. فرزند سومم هم سال دوم پزشکی را تمام کرده، پسر است و مشغول تحصیل.

طرح تحول سلامت را خیلی ها به عنوان یکی از بزرگترین کارها دولت می شناسند و در انتخابات اخیر هم یکی از برگهای برنده مهم دولت بود، ولی در آن سو منتقدان زیادی هم دارد، بعضی می گویند بودجه زیادی صرف آن شده است و گروهی از اینکه زیاد پول آن به پزشکان داده شده است حرف می زنند، پاسخ شما به این انتقادات چیست؟

بله، این هم سؤال خیلی خوبی است و نشان می دهد که قدرت رسانه های مخالفان دولت چقدر بالاست. به طوری که روی خود مدافعان دولت و حتی روی بعضی از اعضای دولت هم اثر گذاشته، که بپذیرند طرح تحول سلامت، هزینه زیادی روی دست دولت گذاشت. من فقط چند عدد را عرض می کنم. مجموع پولی که دولت تا امروز جهت طرح تحول سلامت گذاشته حدود ١٢ هزار میلیارد تومان است که یک قلم آن بیمه شدن رایگان ١١ میلیون نفر بوده. در کنار همه دستاوردهای دیگری که داشته، مقایسه کنید با پولی که دولت جهت خودکفاشدن گندم پرداخت. هر سال ١٥ هزار میلیارد تومان، آن رقم ١٢ هزار میلیارد در طول چهار سال گذشته بود. دولت هر سال ١٥ هزار میلیارد تومان جهت گندم پرداخت می کند که هشت هزار میلیارد آن تقریبا می شود گفت فقط جهت این است که بگوییم ما خودکفا هستیم.

چون همان مقدار گندم را به قیمت هشت هزار میلیارد کمتر می شود وارد کرد. رقمی را آقای دکتر جهانگیری فرمودند راجع به بودجه آموزش وپرورش که از ١٤ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان در سال، در شروع دولت به ٣١هزارو ٥٠٠ میلیارد تومان رسیده. فقط با این دو عدد مقایسه کنید، دستاوردهای طرح تحول سلامت را و رضایتمندی ای که مردم از این خدمت معیشتی و انسانی دارند در مقایسه با دو اقدام دیگر. یعنی کار دولت جهت خودکفایی گندم و تازه گندمی که بخشی از آن نیاز نیست و خوراک دام می شود و تبدیل به نان نمی شود و اقدامی که در مورد آموزش وپرورش کرد و رضایت مندی و عدم رضایتی که ممکن است در جامعه آموزش وپرورش ما باشد. در طرح تحول ما عددی را هزینه نکردیم در کنار دستاوردی که داشتیم. هنوز خیلی فاصله داریم حتی در مقایسه با بعضی از کشورهای اطراف مان.

وضعیت هزینه کرد سلامت در دیگر کشورها چگونه است؟

آمریکا هزارو ٨٠٠ دلار به ازای هر نفر هزینه می کند، عربستان ٦٠٠ دلار هر سال و ترکیه ٤٠٠ دلار. ما حدود ٢٠٠ دلار هزینه می کنیم. بنابراین هنوز خیلی فاصله داریم. نه با کشورهای پیشرفته، حتی با بعضی از کشورهای اطراف مان و با آن چیزی که رهبری در سیاست های کلی نظام سلامت ابلاغ کردند، ایشان گفتند سهم سلامت از جی دی پی، میانگین منطقه باشد. ما هنوز تا رسیدن به عدد میانگین منطقه، هر سال باید هزاران میلیارد تومان علاوه بر آنچه هزینه می کنیم، هزینه کنیم.

درباره اینکه بخش زیاد این پول به جیب پزشکان رفته هست، چه پاسخی دارید؟

پس این همه ساخت وساز شد از کجا تأمین مالی شد. ما حدود پنج هزار منزل بهداشت و مرکز بهداشتی ساختیم. جهت نخستین بار در تاریخ ایران، ٢٥ هزار تخت بیمارستانی در یک دولت اضافه شد؛ یعنی می توانیم بگوییم اندازه چهار دولت کار شد. تجهیزات بیمارستانی نزدیک به سه هزار میلیارد تومان توزیع شد. بعد اینها از کجا آمد؟ از مجموع پول های طرح تحول سلامت، این اعدادی که می گویم و اسناد آن هم هست، هم شرکت بازرسی کل کشور و هم دیوان محاسبات می توانند ملاحظه کنند. فقط ١١ درصدش رفته جهت دستمزد دکتر و هشت درصد آن رفته جهت دستمزد پرستار و پیراپزشک و… . ٨١ درصد آن صرف توسعه زیرساخت ها و تجهیزات و ساماندهی مراکز بهداشت و درمانی شد. از این نظر است که می گویم متأسفانه حتی بعضی از اعضای کابینه، نمایندگان محترم، علاوه بر بخشی از مردم، تحت تأثیر این خلاف گویی ها قرار گرفتند که طرح تحول سلامت، خیلی هزینه دارد یا هزینه زیادی تحمیل کرده و آن بخشی هم که آمده، رفته جهت پزشک.

ولی گندم جهت کشور عزیزمان ایران محصول خیلی استراتژیکی هست. معروف است که ایرانی ها نان خورترین مردم دنیا هستند. آموزش وپرورش هم که خیلی مهم هست. این دو مثال در این زمینه وارد نیست.

من اصلا نمی گویم اینها مهم نیست. من حتی می گویم آموزش وپرورش استحقاق کمک خیلی زیاد از این را دارد. فقط خواستم مقایسه کنم که دولت آقای دکتر روحانی و کشور، هزینه اش در سایر حوزه ها چقدر بوده و دستاوردش چقدر؛ از نظر رضایتمندی. خواستم فقط یک مقایسه باشد بین ١٢ هزار میلیاردی که در سه سال ونیم ما دریافت کردیم که می شود تقریبا هر سال کمتر از حدود چهار هزار میلیارد تومان. رقمی که هر سال جهت خودکفایی در گندم یا کمک به آموزش وپرورش شده. این به معنای نفی هزینه هایی که در آن حوزه ها کردیم، نیست؛ بلکه هر چقدر ما در آن حوزه ها هزینه کنیم، سرمایه گذاری هست. آموزش وپرورش همه سرمایه ماست و نسل های آینده. فقط خواستم جهت آن دوستانی که در آن بخش کف می زنند و می گویند خیلی کار خوبی کردید و این قسمت را نکوهش می کنند، بگویم که این واکنش‌ها دوگانه است و منصفانه نیست.

دولت دوازدهم در پیش است و مدیر جمهور در حال آماده سازی و چیدن وزراست، دو سؤال را هم وقت مطرح می کنم. شما در دولت بعدی هستید یا نیستید؟ و طرح تحول سلامت در ادامه آیا است یا نیست؟

آنچه تا امروز مسلم هست، طرح تحول سلامت هست، به خاطر اینکه آقای مدیر جمهور بعد از کسب رأی اعتماد ملت، اعلام کردند طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم و به عبارتی سلامت ایرانیان جزء بااهمیت ترین اولویت های ایشان هست. راجع به عنوان ماندن من هم که هنوز مشخص نیست و همه چیز بعد از اراده الهی، منوط به نظر مدیر جمهور و نظر مجلس محترم است.

با شما صحبتی نشده؟

صحبت که با خیلی ها شده است و من هم ازجمله آن خیلی ها. البته آقای مدیر جمهور چند جلسه با من صحبت کردند؛ ولی این را که باشم یا نباشم، هنوز نمی دانم.

خودتان مایل هستید باشید؟

خودم شخصا به هیچ وجه علاقه مند نیستم باشم؛ یعنی فکر می کنم آن طرف سکه هم جای خدمت زیادی است و بالاخره تلاش هایی که ما در سه دهه گذشته در حوزه چشم پزشکی داشتیم، درخورتوجه است و درعین حال آن هم کار خیر بوده. باز امام بزرگوار ما می گفت که مهم نیست شما چه منصب و شغلی دارید. مهم این است که هر کسی در هر کجا که هست، به وظیفه خود درست عمل کند؛ به این ترتیب وظیفه از او ساقط هست. فکر می کنم در آن لباس سفید و دور از سیاست و فاصله گرفتن از دغل بازی ها و رفتارهای غیراخلاقی که در حوزه سیاست هست، خیلی راحت تر هستم و می توانم مشابه اینجا، اگر واقعا خودم بخواهم از فرصتی که خداوند در اختیارم قرار داده، درست استفاده کنم، به مردم کشورم خدمت می کنم.

در چهار سال گذشته یکی از بعدهای عملکردی شما که هم بازتاب زیادی داشت و هم منتقدانی، این بود که هر فرد مشهوری دچار بیماری می شده است یا هر اتفاقی که بُعد رسانه ای زیادی پیدا می کرده؛ به عنوان نمونه اسیدپاشی هایی که در اصفهان اتفاق افتاده یا موارد دیگر، آقای وزیر بهداشت خودش سر صحنه حضور پیدا می کرده و به آن فرد سر می زده. چه لزومی است که وزیر بهداشت همه این جاها باشد. بعضی معتقدند این کارها نمایشی هست. پاسخ خودتان به این انتقادها چیست؟

حرف می زنند. هر کاری کنید، داستان همان ملانصرالدین است و الاغش؛ ولی واقعیت این است که همان کسانی که به این شکل نقد می کنند، اگر مسئولان حضور پیدا نکنند، هم حمل بر این می کنند که اینها بی تفاوت هستند و دفترنشین هستند و حاضر نیستند از برج عاج پیاده شوند. من فکر می کنم مسئول سلامت مردم، هرجا که احتمال دارد به سلامت مردم آسیبی وارد شود یا وارد می شود، باید حضور فعال داشته باشد و مطالبه گری کند. در عنوان اسیدپاشی، هنوز هم ما مطالبه گر هستیم، به علت اینکه هیچ چیز روشن نشد. بخشی از آن صدمه جسمی ای بود که به افردای وارد شد و هیچ وقت هم جبران شدنی نیست. ولی بخشی از آن جراحتی است که به جامعه وارد می شود و باز هم ما مسئول هستیم در کنار دیگران، حداقلش این است که می توانیم مطالبه گری کنیم. راجع به بخشی از این حضورها، من قبول دارم نمادین هست، ولی جهت پیشگیری و مطالبه گری است و اگر باشم هم حتما ادامه پیدا خواهد کرد و جاهایی هم که نبودم، بدانید که دیگر وقت پیدا نکردم، وگرنه با وجود همه این جوسازی ها حتما می رفتم.

به لحاظ سیاسی شما اصلاح طلب هستید، اعتدالی هستید یا چی؟

من هیچ کدام از اینها نیستم. فکر می کنم هنوز همان جوان ٢٢، ٢٣ساله اول انقلاب هستم که هیچ کدام از این رنگ ها نبود. هیچ کدام از این جریانات فکری و تابلوها وجود نداشت.

واژه های کلیدی: آموزش | سلامت | پزشکی | انقلاب | انقلابی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz