کنترل کردن طراحی سرگرمی زیباترین اینستاگرام

کنترل کردن: طراحی سرگرمی زیباترین اینستاگرام عروس اینستاگرام سرگرمی چه خبر از کجا ؟ باور میکنی یا نه ؟

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی چرا بازار مسکن در شهریور از مرداد کم رونق‌تر شد؟

افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت پیشنهادی مالکان آپارتمان‌های نوساز در شهریور ماه موجب انصراف بخشی از متقاضیان خرید از جست‌وجوی آپارتمان‌های نوساز شده است و اثر آن طی

چرا بازار مسکن در شهریور از مرداد کم رونق‌تر شد؟

چرا بازار مسکن در شهریور از مرداد کم رونق تر شد؟

عبارات مهم : بازار

افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت پیشنهادی مالکان آپارتمان های نوساز در شهریور ماه موجب انصراف بخشی از متقاضیان خرید از جست وجوی آپارتمان های نوساز شده است و اثر آن طی ۱۰ روز سپری شده است از مهرماه از طریق بنگاه های معاملات املاک قابل مشاهده هست.

به گزارش دنیای اقتصاد ، بر اساس گزارش بانک مرکزی طی شهریور امسال حدود 2000 فقره از معاملات مسکن نسبت به مرداد کاسته شد و از سطح بیش از 17 هزار فقره در ماه میانی تابستان، به کمتر از 14 هزار و 500 فقره تنزل کرد. بنگاه های معاملات املاک به خاص در مناطق 4 و 5 به عنوان پرمعامله ترین مناطق تهران، این کم کردن معاملات را محسوس ارزیابی کرده و دو علت عمده را جهت آن عنوان می کنند. علت اول زیاد کردن بی حساب و کتاب قیمت پیشنهادی مالکان آپارتمان های نوساز در شهریور ماه است.

چرا بازار مسکن در شهریور از مرداد کم رونق‌تر شد؟

به گفته واسطه های ملکی سازنده ها با این تصور که بعد از رکوردشکنی معاملات در مرداد، این اوضاع ادامه می یابد، قیمت های پیشنهادی خود را یکباره و بی علت زیاد کردن دادند به نحوی که در منطقه 5 آپارتمان های نوساز در یک ساختمان مسکونی که مترمربعی هفت میلیون تومان فایل شده است و فروش رفته بود، در شهریور با 500 هزار تا یک میلیون تومان زیاد کردن قیمت فایل شد. در منطقه 4 نیز عموما 5 تا 10 درصد زیاد کردن قیمت در فایل های نوساز رخ داد.

این اوضاع موجب شد بسیاری از متقاضیان خرید آپارتمان های نوساز که بودجه آنها اغلب با استفاده از وام و بعضا به رهن سپردن آپارتمان به رقم قابل قبولی رسیده، ناچار از خرید نوساز منصرف شوند و به آپارتمان های چهار تا هفت ساله روی بیاورند که قدری از زیاد کردن بی علت قیمت دور بوده اند و با بودجه آنها تناسب دارند. از طرفی یافتن واحد چند سال ساخت که مورد پسند این متقاضیان باشد در بازار کنونی سخت هست. چراکه اغلب فایل های مناسب و به قیمت با امکانات مهم در مردادماه فروخته شده است و فایل های باقی مانده در موقعیتی نیست که بتواند متقاضیان نوساز را جذب کند. در نتیجه این اوضاع معاملات شهریور قدری کم کردن یافته و بازار به زیاد کردن قیمت پیشنهادی سازنده ها پاسخ نداده است.

افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت پیشنهادی مالکان آپارتمان‌های نوساز در شهریور ماه موجب انصراف بخشی از متقاضیان خرید از جست‌وجوی آپارتمان‌های نوساز شده است و اثر آن طی

علت دوم ریزش معاملات از منظر مشاوران املاک، سردرگمی مقطعی تحت تاثیر دستکاری قیمت سود بانکی هست. به اظهار واسطه ها بعضی از متقاضیان خرید مسکن به علت اینکه تحلیل روشنی از آینده بازار ندارند، با عوض کردن متغیرهای اقتصادی نظیر سود بانکی دچار تردید می شوند و ترجیح می دهند یکی، دو ماه دست نگه دارند تا مطمئن شوند وقت مناسب جهت خرید رسیده است.

«دنیای اقتصاد» در گزارشی که روز پنج شنبه هفته گذشته منتشر کرد، به چند علت ریزش معاملات در شهریور پرداخت، ولی تحقیقات زیاد از واسطه ها به کشف دو علت مذکور نیز انجامید.

واژه های کلیدی: بازار | آپارتمان | شهریور ماه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz