کنترل کردن طراحی سرگرمی زیباترین اینستاگرام

کنترل کردن: طراحی سرگرمی زیباترین اینستاگرام عروس اینستاگرام سرگرمی چه خبر از کجا ؟ باور میکنی یا نه ؟

گت بلاگز اخبار پزشکی آسیب احتمالی نانوذرات بر DNA سلول‌های مغزی

نتایج تحقیقات تازه دانشمندان نشان می‌دهد هنگامی که موانع سلولی در معرض نانوذرات فلزی قرار گیرند پیام‌رسان‌های سلولی آزاد شده است و موجب آسیب رساندن به DNA سلول‌

آسیب احتمالی نانوذرات بر DNA سلول‌های مغزی

آسیب احتمالی نانوذرات بر DNA سلول های مغزی

عبارات مهم : بیماری

نتایج تحقیقات تازه دانشمندان نشان می دهد هنگامی که موانع سلولی در معرض نانوذرات فلزی قرار گیرند خبر رسان های سلولی آزاد شده است و موجب آسیب رساندن به DNA سلول های مغزی می شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از فیز، نتیجه های این تحقیق تازه دانشمندان کالج “ترینیتی” و دانشگاه “بریستول” در توسعه دارو در درمان بیماری های نورولوژیک از جمله بیماری های آلزایمر و پارکینسون موثر خواهد بود.

آسیب احتمالی نانوذرات بر DNA سلول‌های مغزی

نانو ذرات، ذرات بسیار کوچک بین یک تا ۱۰۰ نانومتر هستند و در حال حاضر در تحویل دارو در قسمت های متفاوت بدن، شیمی درمانی، تصویربرداری و تشخیص با توانایی عبور از مسیرهای سلولی در داخل بدن موجودات زنده مورد استفاده قرار می گیرند. ولی در طول تعاملات آنها با غشای سلولی و ورود به سلول ها، مسیرها و فرآیندهای سیگنالی بدن عوض کردن می کنند. علاوه بر این بر سلامت سلول هایی که در معرض این مواد قرار گرفته اند نیز تاثیر دارند و درونی سازی نانوذرات بر سلول های مجاور نیز بی تاثیر نخواهد بود.

دانشمندان در این تحقیق از یک لایه سلول های BeWo استفاده کردند و مانع سلولی نیز در معرض نانوذرات کروماتیک کبالت قرار گرفت. سپس موارد تحت تاثیر مانع جمع آوری شد و به سلول های مغز انسان انتقال یافته شدند تا مقاومت DNA مورد بررسی قرار گیرد. البته این آزمایش در موش های باردار نیز صورت گرفت و نتیجه های نشان داد سلول هایی که تحت تاثیر این مواد قرار داشتند موجب آسیب به DNA در هیپوکامپ(بخشی از مغز در یادگیری و حافظه) نوزاد آنها شدند.

نتایج تحقیقات تازه دانشمندان نشان می‌دهد هنگامی که موانع سلولی در معرض نانوذرات فلزی قرار گیرند پیام‌رسان‌های سلولی آزاد شده است و موجب آسیب رساندن به DNA سلول‌

دانشمندان نشان دادند که سلول ها در موانع نانوذرات در مسیر سلولی طبیعی آشنا شده است به نام اتوفاژی پردازش شده است و منجر به تولید سلول های سیگنالی می شوند و این مولکول ها به DNA سلول های مغزی آستروسیت ها و نورون های مغز آسیب می رسانند.

مایو کالدول استاد علوم اعصاب در دانشکده ترینیتی دوبلین اظهار کرد: آسیب DNA به نورون ها به آستروسیت ها بستگی دارد. سال ها دانشمندان تصور می کردند نقش مهم آستروسیت ها در سلول های مغزی حمایتی هست، ولی در حال حاضر مشخص شده است آنها چندین نقش اساسی در مغز و توانایی تاثیرگذاری مثبت و منفی بر نورون های مجاور دارند.

نتایج نشان داد آسیب نانو ذرات به سلول های مغز موجب آسیب DNA وابسته به استروسیت ها خواهد شد و در تحقیقات آینده جهت تولید داروهای درمانی جهت بیماری های نوروژنیک بافایده خواهد بود.

آسیب احتمالی نانوذرات بر DNA سلول‌های مغزی

نتایج این تحقیق در نشریه Nature Nanotechnology انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: بیماری | تحقیقات | دانشمندان | تاثیرگذاری | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz